index copernicus
+38 (03849) 2-70-64

Кобель І.Г. - Як духовность та релігійність можуть впливати на психічне здоров’я нечуючих людей: огляд зарубіжної літератури

24.05.2017

Відомості про автора. Ігор Кобель, доктор Ph.D., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри загальної та соціальної педагогіки Українського католицького університету; керівник сектору супроводу студентів із особливими потребами в УКУ. У колі наукових інтересів: навчання глухих та слабочуючих осіб, роль жестової мови в житті глухих людей, інклюзивне навчання глухих та слабочуючих.

Останнім часом зростає використання поняття «духовність»  як в оцінюванні, так і в стратегіях втручання та підтримки в консультативній роботі психологів та фахівців, які працюють з людбми, що мають особливі потреби. В даній статті аналізуються публікації в міжнародних наукових фахових журналах та опубліковані дисертації, що стосуються  проблеми духовності та релігійності серед глухих та слабочуючих людей. Виокремлено кілька найважливіших тем включаючи такі категорії як: інвалідність/неповносправність, метод спілкування, динаміка родини, макро доступність та репрезентативність, тобто, ті фактори, які повинні постійно братися до уваги фахівцями, що безпосередньо займаються проблемами психічного здоров’я даної категорії населення, а також враховуватися у методиці досліджень стосовно духовності глухих та слабочуючих.

Ключові слова: духовність, релігійність, психічне здоров’я, глухі особи, слабочуючі особи.