корекційної освіти
(педагогічні науки)
Єжова Т.Є. - Фізичне виховання дітей з порушеннями зору як засіб реалізації їх права на охорону здоров’я: історико-педагогічне дослідження
Відомості про автора: Єжова Тетяна Євгенівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри ортопедагогіки та реабілітології факультету корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (Київ, Україна).
В статті фізичне виховання дітей з порушеннями зору розглядається як засіб реалізації їх права на охорону здоров’я. Висвітлено розвиток наукових ідей вітчизняної дефектології 30-80-х років ХХ століття щодо завдань і змісту фізичного виховання дітей вказаної категорії.
Показано, що провідними тенденціями процесу становлення та розвитку вітчизняної системи фізичного виховання дітей з порушеннями зору у досліджуваний період були: прагнення до збереження та зміцнення здоров’я дітей; корекція вторинних відхилень, спричинених порушенням зорової функції; дотримання індивідуального підходу в роботі з дітьми; пошук нових форм і методів організації фізичного виховання в спеціальних школах. Реалізація змісту фізичного виховання відбувалася шляхом введення уроків фізкультури та організації дозвілля дітей у позакласний час.
Зроблено висновок про доцільність використання надбань дефектології досліджуваного періоду в сучасних умовах.
Ключові слова: діти з порушеннями зору, фізичне виховання, охорона здоров’я.