index copernicus
+38 (03849) 2-70-64

Руденко Л.М., Гавриленко Ю.В., Осадча Т.М. - Сучасні підходи до психокорекції емоційних порушень у дітей, хворих на цукровий діабет 1 типу і хронічний тонзиліт

05.04.2017

Відомості про авторів: Руденко Лілія Миколаївна, доктор психологічних наук, професор, НПУ ім. М.П. Драгоманова, факультет корекційної педагогіки та психології, кафедра спеціальної психології та медицини. 

Гавриленко Юрій Володимирович, кандидат медичних наук, кафедра дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії, Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Київ, Україна. 

Осадча Тетяна Миколаївна, кандидат педагогічних наук, НПУ ім. М.П. Драгоманова, факультет корекційної педагогіки та психології, кафедра спеціальної психології та медицини.

Цукровий діабет 1 типу (ЦД-1) вважається однією із хронічних хвороб, яка найчастіше призводить до порушень психічної сфери. Особливим кризовим періодом розглядається дебют ЦД-1, який у переважній більшості хворих виникає у дитячому або підлітковому віці та має більш ускладнений перебіг за наявності у них хронічного тонзиліту (ХТ). У статті розглянуто основні прояви психічних розладів дітей, хворих на ЦД-1 і ХТ, а також показано їх зв'язок із ризиком декомпенсації глікемічного контролю та ускладнень основного захворювання. Авторами було визначено та підібрано ефективні сучасні методи і методики психокорекції, які можливо застосовувати у дітей, хворих на ЦД-1 і ХТ, що знаходяться на лікуванні в ендокринологічному відділенні. Наведені методи психологічної підтримки дозволяють зменшити відчуття страху, агресії, тривожності у дитини, покращити соціальну адаптацію та сприяють зниженню ризику метаболічної декомпенсації. Запропоновані для практичного застосування методи психокорекції у дітей допоможуть легко вступати їм у контакт із медичним персоналом, сприятимуть уникненню психологічних травм під час щоденної інсулінотерапії пацієнта, розвиватимуть комунікативні здібності та сприятимуть нівелюванню психосоціальних проблем.

Ключові слова: цукровий діабет 1 типу, діти, хронічний тонзиліт, емоційні порушення, психодіагностичні методики.

Статистика кількість переглядів859 кількість завантажень425
Ще статті цього автора