index copernicus
+38 (03849) 2-70-64

Ферт О.Г. - Основні закономірності диференційованого підходу до дітей з порушеннями психічного розвитку в інклюзивному освітньому процесі

19.01.2018

Відомості про автора: Ферт Ольга Григорівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри корекційної педагогіки та інклюзії факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка. Львів, Україна. У колі наукових інтересів: навчання дітей з розладами поведінки та емоцій (гіперактивний розлад з дефіцитом уваги), формування системи комплексної допомоги дітям з порушеннями психічного розвитку, інклюзивна освіта.

У статті аналізуються основні закономірності диференційованого підходу до дітей з порушеннями психічного розвитку в інклюзивному освітньому процесі. Наголошується на пріоритетності поведінкових та соціальних цілей перед навчальними у структурі індивідуальної програми розвитку.

Виявлено, що  диференційований підхід до дітей з порушеннями психічного розвитку повинен бути сфокусованим на потребах одразу усіх учнів, базуватись на результатах ретельного психолого-педагогічного вивчення, зосереджуватися на якості засвоєння, а не на кількості навчального матеріалу. Загалом диференційований підхід в інклюзивному освітньому процесі повинен бути центрованим на дитині та відповідати принципам універсального дизайну у навчання.

Ключові слова: диференційований підхід, діти з порушеннями психічного розвитку, інклюзивний освітній процес, універсальний дизайн у навчанні.

Статистика кількість переглядів1267 кількість завантажень2144