index copernicus
+38 (03849) 2-70-64

Левицький В.Е. - До питання про методику роботи з творами різних жанрів учнів молодших класів з порушеннями розумового розвитку

24.05.2017

Відомості про автора: Левицький Вадим Едуардович – кандидат педагогічних наук,  доцент кафедри логопедії та спеціальних  методик факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології Кам’янець-Подільського Національного університету  імені Івана Огієнка (Україна). У колі наукових інтересів питання спеціальних методик української мови і ручної праці.

Стаття містить результати теоретичного аналізу психолого-педагогічних основ читання, педагогічної практики з реалізації методики читання та  узагальнення методичних рекомендацій з роботи із творами різних жанрів  у молодших класах спеціальної школи. У статті описані основні труднощі при формуванні навички читання в учнів молодших класів з порушеннями розумового розвитку, проведено аналіз програми з читання та читанок для спеціальної школи. Описані базові методичні аспекти роботи з творами різних жанрів (оповідання; казки; вірші; байки; малі фольклорні жанри; науково-пізнавальні статті). Узагальнено окремі методичні рекомендації щодо організації роботи з літературними одиницями кожного жанру,  підкреслено їх актуальне навчально-виховне та корекційно-розвивальне значення, зв’язок з етнопедагогікою та історією рідної країни.

Ключові слова: читання, методика, твори різних жанрів, урок, діти з порушеннями розумового розвитку, твори різних жанрів, корекційно-розвивальна робота.

Статистика кількість переглядів735 кількість завантажень669
Ще статті цього автора