корекційної освіти
(педагогічні науки)
Залевска П. - Підготовка батьків дитини с генетичною хворобою і вродженою патологією. Значення пренатальної педагогіки в ранній допомозі і спеціальній педагогиці
Відомості про автора: магістр Поліна Залевска, докторант Академії спеціальної педагогіки ім. Марії Гжегожевської, Варшава, Польща. Спеціальний педагог, логопед, дитячий терапевт у Реабілітаційному центрі для дітей та молоді у Варшаві, працює у Педагогічно-логопедичному закладі "Blue". У колі наукових інтересів: педагогічна терапія дітей з дисфункціями, вчасна допомога у розвитку та вчасне втручання, нейрологопедія, допомога у розвитку дітей з генетичними розладами, материнство, пренатальна педагогіка.
У статті пропонується перший етап дисертації: головна ідея, теоретичні здогадки, умови, мета і підготовка до дослідження. У даному матеріалі розглядається проблема, яка є актуальною і популярною в політичній сфері, освіті та житті поляків. Необхідно зазначити, що медичний аспект постійно збільшує свої можливості стосовно дослідження і супроводу пренатального розвитку дитини. Те саме відбувається і пренатальній педагогіці. З кожним роком ми можемо краще ознайомитись з розвитком дитини в череві матері швидше та раніше помітити його дефекти (проблеми). Автор статті прагне визначити, як батьки готуються до народження і виховання дитини з обмеженими можливостями. У зв’язку з цим концепція пропонує дослідження вагітних жінок і майбутніх татусів, які вже знають, що у їхніх дітей вже наявна або може бути генетична хвороба чи вроджена патологія. На основі власних досліджень автор окреслює також значення пренатальної педагогіки в ранній допомозі і спеціальній педагогіці.
Ключові слова: дитина з обмеженими можливостями, пренатальна педагогіка, пренатальний розвиток, пренатальна діагностика, рання допомога, спеціальна педагогіка.